همیار مانور مدارس هستیم

مانور مدارس

مانور مدارس

بیستمین مانور زلزله و ایمنی با لطف خداوند متعال و همراهی و همدلی شما عزیزان، با رویکرد “مدرسه ایمن جامعه تاب آور” روز چهارشنبه  ۷ آذرماه با پخش آژیر زلزله از رادیو سراسری به صورت همزمان در کلیه مدارس کشور برگزار خواهد شد. این مانور همه ساله در ۸ آذر ماه به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی کشور در حیطه ایمنی مدارس در برابر زلزله، با مشارکت وزارت علوم-تحقیقات و فناوری (پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله)، وزارت آموزش و پرورش (سازمان دانش آموزی)، وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران کشور)، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران (سازمان جوانان و سازمان امداد و نجات)، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران  و شهرداری تهران (سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران) برنامه ریزی و اجرا می شود.

از سال ۱۳۹۴ کمیته راهبری مانور با تدوین و تصویب تفاهم نامه “ستاد عالی آمادگی عمومی در برابر زلزله” اجرای مرحله جدید مانور با رویکرد جامعه محور و تحت عنوان“مدرسه ایمن – جامعه تاب آور”  را مورد تاکید قرار داد و مقرر شد به تدریج در کنار دانش آموزان، ساکنین محله­ های مجاور مدارس نیز در فرایند مانور مشارکت داده شوند. در سال اول مانور جامعه محور بصورت آزمایشی در شهر تهران و مرکز پنج استان کشور برگزار شد. در سال دوم نیز این مانور در سطح مناطق آموزش و پرورش شهر تهران (هر منطقه یک مدرسه و محدوده مجاور آن و ۳۱ مرکز استان (هر مرکز استان یک مدرسه و محدوده مجاور آن) برگزار شد. در نوزدهمین مانور علاوه بر مراکز استان ها، در شهرستان ها نیز (هر شهرستان یک مدرسه و محله مجاور) برگزار گردید. جهت مطالعه بیشتر و دریافت فرم راهنما به سایت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله رجوع کنید.

آمادگی موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران جهت همکاری داوطلبانه در برگزاری مانور مدارس

درصورت نیاز به برگزاری مانور مدارس با همکاری متخصصین مدیریت سوانح موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران ، با شماره تلفن 77538363 تماس حاصل فرمایید. گفتنی است این موسسه از سال 1395 فعالیت چشمگیری در سطح آموزش مدارس و برگزاری مانور زلزله داشته است و بدون شک بیش از 1000 مدرسه در سطح مناطق تهران بزرگ از خدمات این موسسه بهره مند گردیده اند.

مانور مدارس
بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی

تماس با موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران

عناوین اصلی