آیا جوش فورجینگ در برابر تهدید زلزله درست عمل می کند؟

حامد حقی مدیرعامل موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای طی فراخوانی در گروه های مجازی از متخصصین خواست تا با اعلام نظرات و انتقادات خود در زمینه جوش فورجینگ ، نسبت به اصلاح رویه ها همکاری کنند.

حامد حقی . مقاوم سازی 3

حقی طی این فراخوان بیان نمود حالا که فورجینگ دارای تاییدیه های علمی و فنی می باشد چرا کارفرمایان محترم از بکارگیری این جوش سرباز می زنند؟ حقی خواست تا متخصصین و پژوهشگران بیایند و به یک اجماع علمی رسیده تا از طریق دبیرخانه پیگیری شود و  در جایی که می شود از این فناوری استفاده کرد جوش فورجینگ جایگزین جوش های فعلی گردد.

همچنین حقی اعلام داشت که موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران به عنوان یک سازمان مردم نهاد ایه ۳۲ سوره مائده را چشم انداز خود قرار داده و نجات جان یک انسان را نجات حیات همه ی بشریت می داند و اگر به این نتیجه برسیم که فورجینگ برخلاف تصورات ماست و در هنگام زلزله بازخورد مناسبی نخواهیم داشت و باعث خسارات جانی بیشتر خواهد شد ، به عنوان یک دبیرخانه علمی بدون در نظر گرفتن منافع مالیمان این موضوع را اعلام می کنیم و تا جلوگیری فروش و اجرای این جوش از طریق مراجع ذیصلاح پیش خواهیم رفت.

مطلب پیشنهادی

تحلیل سازه ها انفجار

تحلیل سازه ها در برابر انفجار

عبارت تحلیل سازه ها تحت آتش به معنای پیش بینی رفتار سازه گرفتار آتش و ارزیابی ظرفیت باربری اعضای سازه ای ان در دماهای بالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *