فراخوان همکاری برای تدوین بیانیه و جمع آوری امضا برای حادثه منا

دوستان عزیز و همراهان گرامی در سازمان های مردم نهاد و كانون ها و تشكل ها و اقشار بسيج

سلام و درود
پیرو حادثه غم انگیز منا و قربانی شدن تعداد زیادی از مسلمانان عزیز بخصوص هموطنان عزیز ایرانی در این حادثه و نیز تداوم بی کفایتی و عدم مسئولیت پذیری آل سعود در قبال خون های ریخته شده، پيرو مصوبه ستاد سازمان هاي مردم نهاد شوراي اسلامي شهر تهران به جهت فراهم آمدن شرایط نقش آفرینی سمن و نهادهای اجتماعی شهر تهران در پیگیری حقوقی و اجتماعی این حادثه موارد ذیل به تصویب ستاد رسید :
۱٫ تنظیم بیانیه ای از سوی سازمان های مردم نهاد شهر تهران محوریت محکومیت سهل انگاری و عدم مسئولیت پذیری رژیم آل سعود در این حادثه و نیز لزوم پیگیری موضوع از سوی مجامع بین المللی و حقوق بشر ی
*چنانچه این بیانیه حداقل یکصد هزار امضا داشته باشد وجاهت قانونی لازم را برای پیگیری حقوقی از سوی مجامع معتبر بین المللی را خواهد داشت. لذا هر یک از سازمان ها و موسسات چنانچه این بیانیه را به امضای اعضای خود برسانند مقدمات این امر فراهم خواهد شد.
مدیران مسئول و عامل سمن ها ایمیل خود و نیز تعداد امضایی که میتوانند فراهم نمایند بصورت خصوصی برای بنده (یوسف مقدم ۰۹۱۲۳۴۶۲۱۱۴ ) ارسال نمایند.
۲٫ طرح دو فوریتی نام گذاری یکی از بوستان های شهر تهران به نام ” مهاجران منا” لذا سازمان های مردم نهاد شهر تهران مجموعه طرح ها و ایده های خود را برای طراحی بصری، برگزاری نمایشگاه حجمی و سایر برنامه های متناسب برای نشان دادن ابعاد مظلومیت حجاج ایرانی ونیز جنایت و بی مسئولیتی آل سعود در این بوستان در اسرع وقت به معاونت برنامه ریزی ستاد ارائه نمایند.
۳٫ در صورت موافقت و همراهی سمن ها و اعضای آنها همایش و تجمعی همراه با گذاشتن کلاه حجاج یا … در مقابل یکی از مراکز بین المللی در تهران یا بوستان احتمالی مهاجران منا به نشانه اعتراض فعالان اجتماعی شهر تهران به رژیم آل سعود برگزار شود.
۴٫ مقرر شد زمینه حضور حداکثری اعضای سازمان های مردم نهاد در مراسم رسمی استقبال از شهدای منا در مصلی یا میدان امام حسین علیه السلام فراهم شود.
صمیمانه منتظر پیشنهادات، نظرات و همراهی شما پیشقراولان حرکت های مردمی و اجتماعی شهر تهران هستیم.

دبيرخانه سازمان هاي مردم نهاد امداد بشردوستانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین اصلی