داستان دومینوی زلزله تهران / نوشته فرورتیش رضوانیه

⭕️ تصور کنید که همین الان زلزله رخ می‌دهد.

خانه می‌لرزد، صدای انفجار و جیغ و فریاد می‌شنوید و دود همه‌جا را فرا می‌گیرد.

در آن موقعیت، چه می‌کنید؟

آیا پناه گرفتن زیر میز به هنگام زلزله کافی است؟ پس از آن چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

«دومینوی تهران»، داستانی است که به شیوه بومرنگ نوشته شده و فضای هولناک پایتخت را پس از وقوع یک زلزله بزرگ توصیف می‌کند.

در شیوه داستان‌نویسی بومرنگ، شخصیت اصلی داستان، خود مخاطب است و می‌تواند وقایع را در ذهن تجسم کند. از سوی دیگر با توجه به این که اتفاقات این داستان سرگرم‌کننده نیست، مطالعه آن به مخاطبان زیر ۱۸ سال یا کسانی که هرگونه ناراحتی قلبی یا عصبی دارند، توصیه نمی‌‌شود.

? دکتر بهرام عکاشه، زلزله‌شناس مطرح ایران شهریورماه نود و دو درباره دومینوی تهران گفت: «باعث شگفتی است، در شرایطی که آگاه‌سازی جامعه درباره زلزله از وظایف سینما و تلویزیون است، اکنون ادبیات با قدرت تاثیرگذاری بالایی به یاری مردم آمده به طوری که داستان دومینوی تهران به اندازه صدها خبر و مصاحبه و مقاله مطبوعاتی، جامعه را با آنچه باید باعث نگرانی از آینده باشد، آشنا می‌سازد.
اکنون هر کسی که در پایتخت زندگی می‌کند یا حتی قصد سفر به این شهر را دارد، باید «دومینوی تهران» را از پیش خوانده باشد. پیش‌بینی‌های مطرح شده این اثر باید مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد زیرا دومینوی تهران، یک داستان تخیلی نیست، بلکه روایتگر حقیقتی است که در این سال‌ها خیلی‌ها از فکر کردن به آن فرار کرده‌اند و باید مورد توجه رسانه‌ها، مردم و مسوولان قرار گیرد.
اگر یک زمین‌لرزه با قدرتی بیشتر از هفت درجه در مقیاس ریشتر رخ دهد، آن هنگام صحنه‌هایی که دومینوی تهران توصیف کرده را در واقعیت نیز شاهد خواهید بود و حتی بدتر از آن…»

? ? با توجه به این که تاکنون درباره پیامدهای زلزله تهران اطلاعات دقیقی منتشر نشده و سازمان‌های مسئول تمایلی به افزایش آگاهی عمومی درباره این موضوع ندارند، مطالعه «دومینوی تهران» می‌تواند به مخاطبان کمک کند تا با فضای بحرانی پایتخت پس از وقوع زمین‌لرزه آشنا شوند.

⛔️? هشدار!
وقایع این داستان سرگرم‌کننده نیست.
اگر دلهره و اضطراب سلامتی شما را تهدید می‌کند، هرگز «دومینوی تهران» را نخوانید!

? لینک دانلود داستان دومینوی تهران:

http://www.goodreads.com/ebooks/download/16044087-tehran-dominos-collapsed

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین اصلی