عرض تسلیت به 465 خانواده عزیز ایرانی/ حادثه منا فراموش نخواهد شد.

تسلیتو موسسه مقاوم سازی

بار دیگر حادثه ای تلخ و جانگداز ملت عزیز ایران را در اندوه فرو برد. اندوهی که بانیانش خود را خادمین الحرمین الشرفین خطاب می کنند و با حمایت از اسرائیل و داعشیان ، آرامش فلسطین و لبنان و یمن و عراق و سوریه و در کل کشورهای منطقه را از بین برده اند و در ماه حج بیت الله نیز بار دیگر با بی لیاقتی و بی کفایتی شان بیش از 4000 نفر را قربانی خودکامگی خود نمودند.

ایران بزرگ به تو تسلیت می گوییم که آنگونه که تمدن و تاریخ گواه می دهند  و انتظار می رود نتوانستیم سربلند باشیم و اکنون بیش از 500 خانواده ی عزیز ایرانی در غم از دست دادن پدر و مادر خود که با عشق به دادار راهی سفر حج شده اند، در اندوهی به سر می برند که وصفش طاقت هیچ کداممان نیست.

حادثه حج نمونه کاملی از یک مدیریت بحران ناقص و بدون برنامه ریزی و بدون ظرفیت بود که تبدیل به یک فاجعه شد و باز هم بی لیاقتی و خودخواهی مسوولان سعودی نگذاشت که با حضور و یاری رسانی نیروهای هلال احمر سایر کشور ها آمار کشته شدگان کاهش یابد و زخمی ها نجات یابند.

اینجانب به نمایندگی از سازمان های مردم نهاد از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و مسوولان محترم سازمان حج و زیارت می خواهم تا با رسیدگی و پیگیری های دیپلماتیک خود ، نسبت به احقاق حقوق ملت سرافراز ایران اقدام نمایند و اقدامات لازم جهت پیشگیری حوادث احتمالی در آینده را در اسرع وقت عملیاتی نمایند.

قطعا شهدای منا که در راه خانه خدا و در مراسم حج به شهادت رسیده اند جایگاهشان فراتر از دعا و توجه ماست و لذا از خداوند متعال می خواهم تا با عنایت صبر و آرامش به خانواده ی بازماندگان ، بر این سختی و غم ها ، شادی و رحمت عطا نماید.

 

حامد حقی

مدیرعامل موسسه مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین اصلی