دکتر محمد علی بنی هاشمی در گروه تلگرامی مدیریت بحران پیرو مباحث مورخ 3 ابان ، در خصوص سد گتوند اعلام نظر کرد.

پیرو خبر دیروز مبنی بر مذاکرات دکتر بنی هاشمی رئیس موسسه اب دانشگاه تهران در یک گروه تلگرامی در خصوص خبری از بالدی مدیرکل بحران استان خوزستان ، امروز دکتر بنی هاشمی بررسی خود را از خبر درج شده اعلام نمود که عین مطلب از آی دی تلگرامی به نام محمد علی بنی هاشمی منتشر می شود:

………………..

در چندین بار تماس تلفنی با جناب دکتر بالدی، ایشان مکررا انجام مصاحبه راتکذیب کردند. بعدا مشخص شد که این مصاحبه واقعا انجام شده ولی تاریخ آن مربوط به خیلی وقت قبل است که احتمالا به همین دلیل دکتر بالدی آن را فراموش کرده بودند.

بعد که مشخص شد گفتگویی انجام شده است، دکتر بالدی فرمودند که متن مصاحبه دقیق نیست. در حد اطلاع من سرکار خانم ابراهیم پور سردبیر ایسنای خوزستان و آقای احمد موسوی خبرنگاری که فرمایشات دکتر بالدی را ضبط کرده، در حال کنترل کردن مجدد نوار هستند تا فرمایش دکتر بالدی مبنی بر مخدوش بودن مطالب منتقل شده را بررسی کنند.

در هر صورت خوب است دوستان عضو گروه بدانند که تیم دانشگاه تهران هیچ راهکاری را نهایی نکرده است که بخواهد مورد موافقت یا مخالفت کسی قرار گیرد. یعنی حتی اگر متن مصاحبه هم درست باشد، اصل خبر نادرست است. چرا که نه دانشگاه تهران راهکاری را نهایی کرده است و نه استانداری موافقت یا مخالفت خود را نسبت به مطالعات دانشگاه تهران اعلام کرده است. جناب دکتر سیاحی تصریح فرمودند که استانداری هیچ گاه نظر رسمی خود را اعلام نکرده است. البته استانداری در مراحل مختلف نظراتی در خصوص مسائل مختلف سد گتوند و از جمله راهکارهای مورد نظر خود به دانشگاه تهران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ارسال فرموده است.

نکته جالب دیگر این که اصلا کارفرمای این پروژه وزارت نیرو نیست. چه دکتر بالدی گفته باشد و چه نگفته باشد، این بخش خبر هم نادرست است.
در خصوص بقیه موارد مندرج در خبر فعلا مزاحم نمی شوم.

راهکار نهایی توسط شورای عالی آب تعیین خواهد شد. ممکن است شورای عالی آب به جای یک راهکار، چند راهکار را برای مطالعات مراحل بعدی انتخاب کند. مطالعات دانشگاه تهران در حد مطالعات شناخت بوده است و هیچ یک از 5 راهکار پیشنهادی بدون انجام مطالعات تکمیلی قابل اجرا نخواهد بود.
موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عناوین اصلی